logo
Baner 3Baner 2Baner 1
Úvod / Svadobná móda

Svadobná móda

30.05.2012

Aká je vlastne móda pre nevesty ?
Aj keď oblečenie pre nevesty je dosť  špeciálna kategória, tak tiež sa trendy  v svadobnej móde menia. Čo je módne a aké sú módne trendy sme sa opýtali majiteľky bratislavského svadobného salónu FANY, Andrey Farkašovej.
 

Aké trendy dominujú v súčasnej svadobnej móde ?
Svadobná móda je v súčasnosti rôznorodá. Aktuálne sú šaty ako aj klasické, zdobené kryštálikmi, ale aj vyšívané, hlavne čipky a hitom sú krajky. Čo sa týka strihov, sú v móde aj priebežné princesové strihy, ale aj korzetové  šaty so širokými honosnými sukňami z jemných materiálov. Romantické nevesty stále uprednostňujú šaty s vlečkami. Zákazníčky nášho salónu nájdu spomínané modely v rôznych veľkostiach. Krásne tvarujú postavu aj riasené korzety, ktoré sú stále v móde.
 
Je stále v móde klasická biela ?
Možno povedať, že je to tak 50 % biela a 50 %  bledá krémová - ivory. Mali sme aj také zákazníčky, ktoré prišli s predstavou bielych šiat, no a po vyskúšaní bielych a krémových sa už k pôvodne zamýšľanej bielej farbe nechceli vrátiť, nakoľko si vybrali krémové svadobné šaty. Dôležité je skúšať a porovnávať, čo neveste najviac pristane, pretože každá je osobnosť, a teda nedajú sa vyberať svadobné šaty podľa fotky. Modelka na fotke má inú postavu, inú tvár a teda aj konečný výsledok je úplne iný.  Po dvadsiatich rokoch, čo sa venujem profesionálne nevestám a každodennému obliekaniu neviest, môžem skonštatovať, že pre svadobné šaty sa treba rozhodovať  na základe zrkadla a nie fotky.

Nosia sa aj farebné svadobné šaty ?
Teraz, keď som objednávala kolekciu 2015, bolo medzi nimi zopár dvojfarebných modelov, tak som objednala aj k nám do salónu. Boli tam bielo-bordové,  krémovo-zlaté, ďalej bielo-bledomodré, krémovo-marhuľkové  a samozrejme bielo-ružové. Niektoré modely máme aj s farebnými šerpami cez pás.  Uvidíme či sa budú páčiť nevestám 2015.
 
Aké materiály sa používajú ?
Čo robí šaty šatami sú najmä kvalitné materiály a perfektné strihy. Od saténov, taftov sú to predovšetkým padavé jemné materiály, ako žoržet, alebo šifón. Veľmi sú v móde tylové a organzové sukne. Ako som už spomenula vyššie hitom sú výšivky, krajky a čipky. Niektoré modely sú zdobené trblietavými kamienkami a flitrami.  Všetko toto nájdete aj u nás v salóne.