Babské rady na štípance od hmyzu, ktoré vám konečne pomôžu

Svrbenia z uštipnutia hmyzom sa úplne zbavíte až vtedy, keď imunitný systém vytlačí z tela cudzie látky. Už naše babičky ale poznali spôsoby, ktorými celý proces urýchlite alebo nepríjemné svrbenie zmiernite. Vystačíte si len s tým, čo máte doma v špajze. Neveríte? Tak tieto 3 rozhodne musíte vyskúšať, zaručene pomôžu!

Babské rady na štípance od hmyzu, ktoré vám konečne pomôžu
Babské rady na štípance od hmyzu, ktoré vám konečne pomôžu (zdroj: unsplash.com)

1. Jablčný ocot

Jablčný ocot vás zbaví opuchu a ranu vydezinfikuje. Naneste ho na vatový tampón a miesto vpichu potrite. Potom ešte namočený tampón pritlačte na minútu – dve na postihnuté miesto. V prípade, že nemáte doma jablčný ocot, môžete použiť aj obyčajný ocot, no ten je účinný o niečo menej.

2. Citrón

Citrónová šťava vás svrbenia a opuchov zbaví veľmi rýchlo. Zo začiatku môže štípať, ale potom svrbenie rýchlo odznie. Kvôli počiatočnému štípaniu ale citrónom radšej neošetrujte štípance malým deťom. Na opuchnuté miesto vytlačte šťavu z citróna, priložte tampón s citrónovou šťavou alebo priložte plátok citróna.

3. Cibuľa alebo zemiak

Najlepšie vám pomôže zastaviť neúprosné svrbenie aj cibuľa alebo zemiak. Jednoducho odkrojte plátok cibule alebo zemiaka a priložte ho na štípanec. Plátok držte na koži štvrť až pol hodiny, prípadne ho k miestu priviažte obväzom, aby držal sám. Potom, keď svrbenie ustúpi, miesto opláchnite vodou.