Klasická modrá ako najlepšia farba v šatníku aj v byte

Aktuálnym trendom je, že jednoznačne vedie klasická modrá farba. V anglickom názve je to Classic Blue a táto farba pripomína farbu nočnej oblohy. Prečítajte si v tomto článku, čo farba vyjadruje a ako si môžete dokonale vyladiť byt a šatník podľa tohtoročného farebného trendu.

Klasická modrá ako najlepšia farba v šatníku aj v byte
Klasická modrá ako najlepšia farba v šatníku aj v byte (zdroj: unsplash.com)

Temná farba pripomína nočnú oblohu a rovnako ako pohľad na nebo s hviezdami upokojuje a navodzuje pocit bezpečia a pohody. V prípade, že sa chcete cítiť sebaisto a spokojne, obklopte sa klasickou modrou. Táto modrá kráska vo vás navyše prebudí pocity istoty, stálosti, dôvery a harmónie.

Klasická modrá v šatníku

Nezáleží na tom, či hľadáte outfit do práce, na prechádzku do mesta alebo napríklad na ples. S kúskami vo farbe klasickej modrej neurobíte žiadnu chybu. Modrá je in na šatách, blúzkach aj kabátiku a hodí sa na každú príležitosť.

Naša rada: Kombinácia viacerých odtieňov modrej vyzerá skvele. Nebojte sa preto okrem bielej alebo čiernej farby skombinovať klasickú modrú s inými odtieňmi modrej, napríklad petrolejovou či blankytnou.

Skúste mätovo sivú a iné skvelé farby

V prípade, že vás klasická modrá nejak neohromila a v interiéri by ste dali prednosť iným farbám, skúste napríklad odtiene, ktoré pre tento rok vyhlásili ako top farby ďalšie veľké spoločnosti.

Jednou z nich je mätovo sivá. Farba Tranquil Dawn je inšpirovaná farbami rannej oblohy a nesie v sebe odtiene zelenej, modrej a sivej. Je veľmi univerzálna a skombinujete ju so svetlými odtieňmi aj výraznejšími farbami.

Ďalším tohtoročným trendom je odtieň Naval – námornícka modrá. Odborníci ju odporúčajú kombinovať so svetlejšími farbami, ako je béžová alebo zlatá, ale zabodujete aj so zelenou.