Najlepšie cviky na brucho – 5 rýchlych cvikov na každý deň

Spevnené brucho bez tuku je snom mnohých z nás. Niekedy je ale ťažké dopracovať sa k tomu. Pritom stačí len dávka trpezlivosti, tie správne cviky a postupne to naozaj ide. Ak máte aj vy chuť zapracovať na svojej postave a spevňovať stred tela, tak máme pre vás tipy na účinné cviky. Nie je to nič zložité a zvládnu to aj úplní začiatočníci. Tak sa poďme pozrieť na 5 rýchlych cvikov na brucho.

Najlepšie cviky na brucho – 5 rýchlych cvikov na každý deň (Foto: unsplash.com)

Doska (plank)

Najznámejší cvik, ktorý posilňuje okrem brucha aj ruky a zadok, je práve plank. Vykonáva sa tak, že sa budete dotýkať zeme lakľami a špičkami nôh. Zvyšok tela držíte vo vzduchu. Trup musí byť rovný, brucho a zadok mierne stiahnete, aby ste boli v jednej línií. Hlava je v predĺžení s telom, takže by ste sa mali pozerať na ruky. V tejto polohe by ste mali vydržať aspoň 30 sekúnd.

Klasické „brušáky“

Klasickým cvikom na vrchnú časť brucha sú práve skracovačky alebo inak aj brušáky. Ľahnite si na chrbát, mierne pokrčte nohy, ruky si dajte za hlavu tak, aby vám smerovali lakte do vonku. S rukami za ušami sa potom pomaly dvíhajte.

Mountain climbers alebo horolezci

Na začiatok sa dajte do pozície planku, no držte sa na dlaniach, nie na lakťoch. Dlane musia byť pod ramenami. Potom striedavo vykračujte pravou a ľavou nohou dopredu. Noha je pokrčená a pri každom vykročení stiahnite poriadne brucho. Cvik vykonávajte veľmi pomaly, aby ste si kontrolovali každý pohyb a cvik vykonávali správne. Nezabúdajte ani na vystretý chrbát.

Nožnice

Teraz tu máme jeden zo základných cvikov na spodné brucho. Ľahnite si na chrbát na podložku. Stiahnite zadok a zdvihnite vystreté nohy do vzduchu. Potom striedavo kmitajte s nohami, hore a dole. Nikdy sa ale nedotknite zeme. Pri tomto cviku je dobré mať hlavu mierne zdvihnutú, ruky si vystrite do vzduchu vedľa tela a spodný chrbát pritlačte k podložke. 

Bicyklovanie

Opäť, cvik na spodné brucho, pomerne dynamický a účinný. Zostaňte v polohe ležmo na chrbte. Ruky si dajte za hlavu, mierne ju zdvihnite a nohy pokrčte do 90 stupňového uhlu. Bicyklovať budete tak, že sa budete dotýkať pravým lakťom ľavého kolena a naopak. Druhá noha je pri tom vždy vystretá. Cvik si zopakujte aspoň 15x pri jednej sérií.