Podľa čoho vyberať skladové regály

Základom dobrého podnikania je dostatok obchodných príležitostí, kvalitný sortiment tovaru a efektívne skladovanie. A keďže ani jeden sklad sa nezaobíde bez dostatku úložného priestoru, núka sa otázka, ako si vyberať z ponuky skladových regálov. Máme pre vás hneď niekoľko možností.

Podľa čoho vyberať skladové regály
Podľa čoho vyberať skladové regály (zdroj: pixabay.com)

Skladové regály paletové – keď podnikáte vo veľkom

Už sme si zvykli, že v prípade väčšieho množstva tovaru je jeho skladovanie oveľa efektívnejšie a jednoduchšie, pokiaľ zostáva v skladoch na paletách. Aj palety je však potrebné rozumne a bezpečne uskladniť. Skladové paletové regály sú štandardne konštruované tak, aby poskytli komfortné uloženie troch europaliet vedľa seba od podlahy až k stropu. Tým, že sú povrchovo upravené, nevyžadujú dodatočnú starostlivosť a sú veľmi odolné voči oderu či miernej vlhkosti. V prípade individuálnych požiadaviek klienta je však možné vyrobiť regály aj v iných rozmeroch.

Skrutkové skladové regály – na všetko a pre každého

Tento typ skladových regálov patrí pravdepodobne medzi najobľúbenejší a najpreferovanejší spôsob skladovania nepaletového tovaru, a to nielen na pôde veľkých skladov, ale najmä menších prevádzok. Vďaka jednoduchosti montáže, variabilite, ktorú ponúka, a stavebnicovému riešeniu nachádzajú svoje uplatnenie všade tam, kde je prioritou prehľadná organizácia tovarov alebo dokumentov. Dôvtipné systémové doplnky, ako sú rôzne deliace prvky, plastové zásobníky či označovacie štítky, zabezpečia, že sa v sortimente tovaru dokážeme hravo orientovať. V pozinkovanom vyhotovení a s množstvom skrutkových spojov sa odolnosť skladových regálov voči miernej vlhkosti a zaťaženiu len znásobuje.

Posuvné skladové regály – pre všetko, na čom záleží

Sú súčasťou takmer každého archívu, v ktorom je prioritné, aby bolo možné jeho obsah dôkladne uzamknúť, a zároveň ho ochrániť pred vlhkosťou či ohňom. Sústava posuvných regálov je rozdelená na jednotlivé bloky, ktoré je následne možné v zomknutom stave uzamknúť. Na ich manipuláciu sa ponúkajú 3 varianty pohonu: ručný pomocou madla, ručný otáčaním trojramennej kľuky a nakoniec elektromotorický. Aj v tomto prípade sa viete pohrať s dizajnom skladových regálov a zvoliť si rôzne farebné prevedenia alebo dekory dreva. Vďaka dvojkruhovému bezpečnostnému systému je manipulácia s nimi jednoduchá, a to aj v prípade výpadku elektrického prúdu.

Ľahké skladové regály predstavujú spôsob, ako efektívne, bezpečne, a zároveň esteticky vyriešiť skladové či archívne priestory. Výberom najvhodnejšieho variantu si tak nielen zefektívnime prácu, ale skladové priestory budú pôsobiť prehľadne a usporiadane.

Komerčný článok